تاثیر انتخاب رنگ مناسب و جذاب در نتیجه تبلیغات

گرافیکت | مارکت گرافیک
تاثیر انتخاب رنگ مناسب و جذاب در نتیجه تبلیغات

در این مطلب در گرافیکت بلاگ قصد داریم تا تاثیر انتخاب رنگ مناسب و جذاب در تبلیغات را بپردازیم پس اگر شما هم در انتخاب رنگ مشکل دارید و یا نمی توانید رنگ های خوبی برای محصول و… خود انتخاب کنید در ادامه با گرافیکت بلاگ همراه باشید.

آیا تا کنون به زندگی بدون رنگ فکر کرده اید؟

زندگی بدون آن حتی قابل تصور نیست زیرا رنگ علاوه بر ایجاد زیبایی مهم ترین عامل ارتباطی می باشد و ما می توانیم با کمک آن محیط اطرافمان را ببینیم و اشیا و آنچه را که میبینیم دسته بندی کنیم.

هر رنگ تاثیرات روحی و عاطفی خاصی رو افراد می گذارد و حامل پیامی می باشد که همین عامل باعث شده است تا به آن در تبلیغات اهمیت خاصی داده شود.

رنگ آرم، بسته بندی محصولات، کارت ویزیت، بنرهای تبلیغاتی و سایر عناصر تبلیغاتی باعث برانگیختن احساسات خاصی در انسان ها می شود. شما به عنوان یک طراح قبل از شروع به کار طراحیباید دانش کافی از روانشناسی رنگ ها داشته باشید و با توجه به تاثیر هر رنگ و هدف خود طرح مناسب را طراحی کنید و این نکته را در ذهن داشته باشید که 70% تصمیم گیری ها برای انتخاب یک محصول در لحظه ی خرید در فروشگاه یا بازار گرفته می شود پس دو موضوع بسیار مهم در تبلیغات در لحظه ی انتخاب محصول وجود دارد که عبارتند از شکل و رنگ.

همیشه این را در خاطر داشته باشید که انسان ها آنچه را که با زبان و کلمه نمی توانند به دیگران نشان دهند با شکل و رنگ نشان می دهند.

برای آشنایی بیشتر با نقش رنگ در تبلیغات در ادامه با گرافیکت باشید.

رنگ بندی در محصولات مختلف به چه معناست؟

تا کنون به رنگ محصولات آرایشی و بهداشتی توجه کرده اید؟ در اغلب بسته بندی های محصولات آرایشی بهداشتی از رنگ های آبی و صورتی استفاده می شود زیرا این دو رنگ نشان آرامش می باشند و به راحتی می توان حس لطافت و زیبایی را در بین مشتریان خود بیدار کنند یا طراحی بسته بندیشیرینی را هیچ وقت به رنگ سبز طراحی نمی کنند زیرا رنگ سبز نشانه ی تلخی می باشد.

در رستوران ها از رنگ های قرمز و نارنجی استفاده میشود که امری اتفاقی نیست و ریشه در روانشناسی و تاثیر این رنگ ها روی مشتریان دارد. این رنگ ها باعث تحریک اشتهای مشتری می شوند. با نگاه اجمالی به اطرافتان نمونه های این چنین را زیاد مشاهده خواهید کرد. کافی است بعد از دیدن مطالعه کنید تا فلسفه ی به کار رفتن هر یک را در محیط های مختلف تبلیغاتی درک کنید و در طراحی های خود از این مسائل بهره مند شوید.

 

یکی از مسائل مهمی که باید در زمان انتخاب رنگ طرح توجه کنید فرهنگ مردمی است که در آن محیط زندگی می کنند. رنگ ها با توجه به هر فرهنگ نماد و نشانه های متفاوتی دارند. برای مثال رنگ سفید در چین رنگ مقدسی است در صورتی که در یونان رنگ غم بوده و در برای فرانسوی ها نماد بخل و حسد می باشد. مانند تمام عوامل و عناصرتبلیغات توجه به فرهنگ آن اجتماع اهمیت ویژه ای دارد.

نکته ی مهم در تبلیغات مدنظر قرار دادن هدف نهایی در طراحی می باشد.

گروه سنی افرادی که می خواهید برای آن ها طراحیکنید نقش مهمی در تعیین رنگ دارد. به طوری که افراد جوان رنگ های شاد و جذاب مانند آبی، قرمز و زرد را می پسندند اما برای افراد مسن تر رنگ هایی مانند صورتی (نشان ملاحت، امنیت) و آبی (قابلیت اعتماد)  مناسب می باشند.

شاید به این نکته تا کنون توجه نکرده باشید اما عوامل زیادی در انتخاب رنگ برای هر فرد تاثیر دارد که علاوه بر فرهنگ و گروه سنی می توان به سطح تحصیلات، شرایط آب و هوایی اجتماع، طبقه ی اجتماعی و درجه ی جدیت یک تجارت و کسب و کار اشاره نمود.

تمام این عوامل و نکات نشان از اهمیت ویژه و بالای رنگ در تبلیغات دارد که باید به آن توجه کنید.

امیدواریم از خواندن این مقاله راضی بوده باشید و برای شما نتایج بسیارخوبی داشته باشد!